פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   אבן דרך ביחסים: מה חשוב לדעת לפני רכישת יהלומים?

   יהלומים הם חבריה הטובים של האישה אבל זה לא אומר שכל יהלום מתאים לכל אישה. השפע הגדול, המחסור במידע אמין והרצון לפנק עלולים להחמיץ את המטרה. כך תדעו לבחור את היהלום הנכון

   רויאלטי - טבעת (יח"צ , רויאלטי)
   אין אישה שתסרב לאבן היקרה ביותר שהמציא הטבע (צילום: רויאלטי)

   רכישת יהלום משולה בעיני רבים למציאת בן הזוג הנכון. מדובר במשימה שמומלץ לא לטעות בה שכן מחירה היקר עשוי להותיר שברון לב. אבל בניגוד למציאת בן זוג ייעודי שרף ההתאמה אליו מוגבל יחסית, יהלומים יש בשפע ובמקרה הטוב, כמעט בלתי אפשרי להבחין בהבדלים, או בשטיקים שמציעים הסוחרים, במקרה הרע.

   ובכל זאת, אין אישה שתסרב לאבן היקרה ביותר שהמציא הטבע אבל לא הרבה מהן בטוחות מספיק לשלוח את הגבר לחנות התכשיטים כדי לבחור את התכשיט הנכון עבורן. אבל בדיוק בשביל זה אנחנו כאן. רכישת יהלום לא צריכה להיות משימה מורכבת מדי. כל מה שצריך לדעת מלוטש לארבעה פרמטרים עיקריים: צבע, בהירות, רמת ליטוש ומשקל (קרט בשבילכם). אז לפני שאתם קונים יהלום הנה כל מה שאתם צריכים לזכור.

   יהלום הוא חסר צבע

   אם נוציא מהמשוואה את היהלום הכחול או האדום שרכישתם היא בגדר חלום רטוב בקרב רובנו, היהלומים הטובים ביותר הם אלו השקופים והבהירים ביותר. בעיקרון, צבעי היהלום נקבעים לפי דירוג מוסמך. אבל הדרך הטובה ביותר לבחון את צבעו היא פשוט להניחו על דף לבן ולראות את הבדלי הצבע ואת רמת העכירות, אם קיימת.

   אין זה מקרה שצבעם של מרבית האבנים ייראה במבט ראשון זהה. לדברי שחל פלח סמנכ"ל רויאלטי תכשיטים, יהלומן מוסמך יידע לומר לכם בדיוק מהו צבעו ומהו מחירו בהתאם לכך. חשוב לשים לב גם לרמת הניקיון של האבן ולוודא שאין בה תכלילים, כלומר גבישים, פגמים וסדקים שנגרמו לאבן במהלך הכריתה והטיפול בה.

   רויאלטי טבעת (יח"צ , רויאלטי)
   חשוב לשים לב גם לרמת הניקיון של האבן (צילום: רויאלטי)

   ליטוש ועוד ליטוש

   איכות הליטוש של האבן היא אחד משני המרכיבים החשובים ביותר שקובע את מחירה. מדובר ביכולת ספיגת האור שלה והחזרתו למרחב. לפיכך יש לוודא ששכבות היהלום לוטשו בפרופורציות הנכונות והניצוץ שבו נשמר. למעשה, ליטוש נכון יכול לעורר כל יהלום גם אם הוא לא נהנה מרמת בהירות טובה.

   תכשיטן נבון יידע מיד לומר לכם את איכות הליטוש של היהלום אבל למעשה תוכלו להסתדר גם בלעדיו. פשוט חפשו את הניצוץ והתקבעו עליו מספר שניות. כך תדעו אם היהלום הזה הולך להיות שלכם.

   המשקל קובע

   נוצץ ומלוטש ככל שיהיה, אין אישה שלא תשמח יותר לענות על השאלה החטטנית של חברותיה: "כמה קרט היהלום שלך"? בידיעה שהיהלום שלה שוקל מספיק כדי לגרום להן לקנא. בניגוד למה שנהוג לחשוב, קרט איננו מדד לאיכות היהלום ומחירו.

   מדובר ביחידת משקל ששוויה הוא חמישית גרם, ותפקידה לאמוד את גודלה ומשקלה של האבן אחרי הליטוש. מידת הקרט חשובה בעיקר כדי לבסס תמחיר מתאים. ההמלצה הטובה ביותר היא לא לייחס לקרט את המשקל הגבוה ביותר בהחלטה מהסיבה הפשוטה שלא תמיד אבנים גדולות הן גם הטובות ביותר.

   דעו ממי אתם קונים

   יהלומים לא קונים מכל אחד. לא מעט תכשיטנים וסוחרים יציעו לכם אבנים זוהרות במחירים זוהרים עוד יותר רק מתוך ידיעה שאין לכם שום דרך לדעת את מחירו האמיתי של התכשיט עליו הן שובצו. לפיכך, את היהלום הבא שלכם כדאי לרכוש ברשת מבוססת וגדולה שמציעה מגוון דגמים גדול שמאפשר החלפה במקרה ובת הזוג לא ממש מתלהבת מהבחירה שלכם. כמו כן, בקשו תעודה גמולוגית מודפסת המכילה פירוט של כל החומרים בתכשיט ותמונתו העדכנית.

   לרכישה בטוחה ברשת התכשיטים הגדולה בישראל